Bezgólová remíza v Dežericiach + TABUĽKA

FK Dežerice - TJ Dolné Naštice 0:0

Zostava Dolných Naštíc: Mišina - Kozinka "K", Mášik, Galbavý Martin, Ševčík - Muran Juraj, Herda, Krištof, Muran Michal - Galbavý Jaroslav, Galko  Náhr: Luprich Miroslav, Luprich Ľuboš, Linde Esteban Javier, Pavle Stanislav, Antala Martin.

Nedeľný zápas v Dežericiach sľuboval obrovský boj dvoch mužstiev, ktoré by sa mali pohybovať na vrchných priečkach v tabuľke. Súboj sa dal označiť aj slovným spojením "Šláger kola". Ten mal výkop o 17:30 pod taktovkou hlavného rozhodcu Valacha. Obe mužstvá neskrývali snahu útočiť, no obaja aktéri zápasu začali hrať od začiatku trošku nervózne a hlavne zo zabezpečenej obrany. V naštickej zostave sme mohli vidieť jednu málokedy vídanú zmenu. Pilier defenzívy Naštíc Tomáš Herda sa objavil v strede zálohy. Dvojicu stredných obrancov tak tvorili Martin Galbavý s Petrom Mášikom. Kraje obrany oproti zápasu s Nadlicami zostali nezmenené. Náznaky šancí boli od začiatku na oboch stranách. Každý tým sa snažil podržať loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie následne  s rýchlym  prechodom do útoku. Prvý polčas mal vyrovnanejší priebeh. Na strane hostí z Naštíc podkuroval obrane Dežeríc rýchly Marcel Galko, ktorý spálil aj niekoľko šancí. Na druhej strane mali aj domáci pár streleckých pokusov, ktoré však bez väčších problémov kryl brankár hostí Miroslav Mišina. Prvý polčas sa nám tak skončil bez gólov. Do druhého polčasu sme nastúpili s jednou zmenou, kedy Marcela Galka na hrote nahradil Miroslav Luprich. Na väčšinu minút druhého polčasu potom mali naštičania prevahu. Hralo sa na polovici Dežeríc. Najväčšiu šancu zápasu dovtedy  však mali práve domáci. Ofsajdom zaváňajúcu situáciu hráča, ktorý sa valil sám na brankára Mišinu nedotiahli Dežerice do úspešného zakončenia. Kľučka do prava, polovica brány prázdna, no to , čo domáci útočník zahodil bolo viacerým na posmech. Trafil bočnú sieť. Ešte predtým však zazvonilo brvno za brankárom Bencom po pokuse Petra Krištofa z priameho kopu. Brvno sa ozvalo ešte raz po tečovanej strele z ľavej strany od hosťujúceho útočníka. Viackrát sa k streleckému pokusu dostal aj Miroslav Luprich, ktorý mohol streliť aj gól. Jeho prízemnú prudkú strelu z rohu veľkého vápna však vyrazil Benca na roh. Ďalšie pokusy naštického útočníka padali buď tesne mimo bránu alebo si s nimi domáci brankár poradil. Naštický tréner Dušan Mášik poslal postupne na ihrisko Martina Antalu, Javiera Linde Estebana a Stanislava Pavle. Všetci traja  sa zapojili do ofenzívneho ťaženia, z ktorého sa však napokon gól nepodarilo vyťažiť. Rozhodca Valach ukončil zápas za stavu 0:0 a tak si obe mužstvá rozdelili body zhodne po jednom. Dežerická výslužka nám tak priniesla jeden bod a zo sebou sme si domov odniesli aj 4 žlté karty...