Brezolupy - Naštice 1:3, novým mužom v naštickom drese Ďurkáč !

Góly: 10. Herda 0:1, 17. Galbavý Martin 0:2, 75. Valach 1:2, 92. Antala 1:3.

ŽK: 75. Gajdoš - 20. Galbavý Martin, 28. Krištof , 28. Kozinka, 86. Hergezel.

Divákov: 200

Zostava Naštíc: Rauko - Galbavý Martin, Herda, Muran Michal, Kyselica, Kozinka, Muran Juraj (31. Hergezel - 89. Mikulka), Antala, Luprich Ľuboš (67. Ďurkáč), Krištof, Galbavý Jaroslav (90. Dudáš).

Naštice pricestovali do Brezolúp so 16 hráčmi, pripravenými zasiahnúť do hry. Ďalším novým mužom v naštickom drese je ešte len 17- ročný hráč MFK Spartaku Bánovce nad Bebravou Lukáš Ďurkáč, ktorý prišiel do Naštíc, kde ho bude trénovať jeho staro- nový tréner Dušan Mášik. Ten ho viedol aj v bánovskom doraste ešte minulú sezónu. Hlavným rozhodcom zápasu bol pán Král, ktorý podal doslova a "do písmena" ohromujúco podpriemerný výkon. Bohužiaľ, ale v niektorých momentoch zápasu to pripadalo tak, ako keby hlavný rozhodca vôbec nepoznal pravidlá futbalu. Poďme ale k futbalu. Zápas začali Naštice v rýchlom tempe a súpera zvalcovali dvomi gólmi z dvoch striel na bránu. Prvý gól Naštíc zaznamenal v 10. minúte po priamom kope z veľkej diaľky Tomáš Herda, ktorého projektil sa ešte obtrel o hráčov v múre a vymietol šibenicu domácej brány, nechytateľná strela. V 13. minúte zápasu nastrelil naštický ľavý obranca Martin Kyselica spojnicu domácej brány, po strele z vyše 30 metrov. Druhý úder zaznamenali Naštice v 17. minúte. Po rohovom kope hlavičkoval Martin Galbavý do brvna brány Brezolúp a lopta sa odrazila do brány . Martin teda zaznamenal svoj prvý gól v prebiehajúcej novej sezóne 2009/2010 a ten má hneď aj svoj špecifický názov, dá sa označiť ako "angličák".  Gól však musel potvrdiť až čiarovy rozhodca. Výsledkom 0:2 v prospech hostí sa skončil aj prvý polčas, za ktorý ešte mali zopár šancí na zvýšenie skóre hostia z Naštíc. Do druhého polčasu nastúpili Naštice trochu v pomalšom tempe ako na začiatku prvého polčase . Hra sa nepodobala hre v tom prvom, čoho dôsledkom bol aj gól na 2:1, ktorý po centri z pravej strane vsietil hlavou Branislav Valach v 75. minúte. Ešte na seba ešte upozornil aj hlavný rozhodca Král, ktorý neodpískal regulárnu jedenástku, keď bol v pokutovom území pár chvíľ pred gólom faulovaný Krištof. Za stavu 2:1 sa už domáci tlačili dopredu, no nič nevymysleli. Naopak Naštice potvrdili zisk 3 bodov ešte jedným gólom z kopačky Martina Antalu, ktorý sa preštrikoval cez dvoch domácich brániacich hráčov a pod nohy bezmocného gólmana domácich zavŕšil skóre zápasu v pomere 1:3. Domáci tým Brezolúp sa však po celý zápas aj za nepriaznivého stavu nevzdával a stále sa snžail kombinovať a hrať futbal. Výsledkom ich hry síce bol jeden gól, ktorý dal hlavou 15 minút do konca Valach, no na bodovanie v tomto zápase im to však nestačilo.  Naštice tak vyhrali štvrtý zápas v rade a v tabuľke sú momentálne na prvom mieste s počtom bodov 12. Na budúci týždeň hostí celok Dušana Mášika v nedeľu o 17. hodine mužstvo Zlatník.