Dolné Naštice na hody remízovo

Hodová nedeľa v Dolných Našticiach priniesla hneď súboj o prvé miesto tabuľky medzi domácimi Dolnými Našticami a Dežericami. Zápas sa skončil zmierlivou remízou 1:1 a platilo tak staré známe -  ,,Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva“, keďže Dvorec využil remízové zaváhanie prvých dvoch mužstiev a dostal sa na čelo tabuľky.

Góly:

47. Martin Slovák 0:1

73. Martin Kyselica 1:1

Zápas začali lepšie hosťujúci futbalisti a už v úvode skúšali pozornosť domáceho brankára Michala Rauka, ktorý stál vždy na svojom mieste. Od úvodu zápasu sa hral bojovný futbal o každú loptu. Domáci futbalisti mali v prvom polčase územnú prevahu ale gól im to neprinieslo, najmä vďaka viacerým výborným zákrokom brankára Dušana Jarolína. Napriek tomu že diváci v prvom polčase gól nevideli, hral sa veľmi atraktívny futbal kde dominovali obaja brankári.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie hosťujúci futbalisti, ktorí viackrát svojimi rýchlymi a presnými prihrávkami ,,podkurovali“ domácej obrane. Vytúžené ovocie v podobe vedúceho gólu prišlo pre hostí už v 47. minúte, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval v pokutovom území Martin Slovák a otvoril tak gólový účet stretnutia – 0:1. V 52. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Martin Galbavý a domáci tak museli dohrávať s desiatimi hráčmi. Od tohto okamihu boli hostia lepším mužstvom na ihrisku a domáci futbalisti mohli iba ďakovať že neinkasovali ďalší gól, najmä keď hráč hostí prestrelil prázdnu bránu. Domáci futbalisti sa ťažko presadzovali cez pozornú obranu hostí. Napriek tomu sa domáci dočkali, keď v 73. minúte sa po prízemnom centri v pokutovom území presadil Martin Kyselica – 1:1. V posledných 20. minútach mali obe mužstvá šance na vedúci gól, avšak obaja brankári stáli na svojom mieste. V

Hodový zápas o prvé miesto sa nakoniec skončil remízovým výsledkom. So ziskom bodu môžu byť po priebehu zápasu spokojnejší najmä domáci futbalisti. Dežerice môže mrzieť strata dvoch bodov, pretože v zápase boli lepším súperom a dva body si prehrali najmä nepremieňaním gólových šancí.