Livinské Opatovce – Dolné Naštice 0:1, šieste víťazstvo v rade !

TJ Livinské Opatovce – TJ Dolné Naštice 0:1 (0:1)

Góly: 10. Kozinka 0:1.

ŽK: 61. Muran Michal (Dolné Naštice).

Zostava Naštíc: Mišina – Galbavý Martin, Herda, Muran Michal, Mikulka, Kozinka „K“, Muran Juraj, Antala Martin, Kyselica Martin, Dudáš (45. Luprich – 85. Hergezel) Galbavý Jaroslav.

Naštice sa v zápase s Livinskými Opatovcami museli zaobísť bez tvorcu hry Petra Krištofa, ktorý vyinkasoval v minulotýždňovom zápase proti Zlatníkom červenú kartu, čo znamená stop na jedno stretnutie a práve tým bol zápas v Opatovcach. Zápas sa začal už v časovom slede oproti minulým stretnutiam o hodinu prvej, nakoľko s koncom leta zapadá aj už dosť skoro slnko. Ale venujem  sa futbalu, ktorý nebol taký, aký by si oba celky a hlavne diváci, ktorých sa v Livinských Opatovcach zišlo v celku dosť predstavovali. Veľkú motiváciu mal pred sebou Marek Dudáš, ktorý je v Našticiach na ročnom hosťovaní práve z Opatoviec a dostal príležitosť od trénera Mášika hneď od začiatku zápasu. Naštice sa snažili kombinovať a hrať futbal ako to vedia už od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu. Korenie do polievky v podobe gólu a tak trochu ochutili zápas fanúšikom naštický futbalisti v 10. minúte zápasu, keď po nádhernej akcii Herda, Galbavý Kozinka sa ocitla lopta v sieti. Herda zahrával voľný kop, na zadnej tyčke vracal hlavičkou pred bránou Jaro Galbavý a kapitán hostí už doťukával loptu do odkrytej brány domácich. Zápas mal však takýchto svetlých stránok veľmi málo, obaja brankári si nemohli zapotiť ani dresy, keďže lopta sa k nim  málokedy dostávala. Domáci sa však tlačili dopredu aj za cenu „hollywoodskych“ scénok, na ktoré rozhodca doslova povedané „skočil“ a dovolil domácim veľa krát za zápas zahrávať voľný priamy kop. Šanca na vyrovnanie prišla presne po takejto situácii. Voľný priamy kop zahrával domáci kapitán a jeho strela opečiatkovala iba brvno Mišinovej brány, ktorý sa ani len nepohol z miesta. Hralo sa prevažne v strede a v niektorých momentoch trošku zákerne, inokedy zase veľmi smiešne aj vďaka filmovým kúskom domácich futbalistov, ktorý boli na zemi častejšie ako na nohách. Atmosféra bola počas celého zápasu veľmi napätá . Iskriť sa začalo na začiatku 61. minúty, kedy aj s loptu zobral domáci hráč naštického záložníka Michala Murana veľmi tvrdo a proti pravidlám. Následne sa strhla menšia potyčka medzi hráčmi v poli, ale aj medzi fanúšikmi. Všetko museli riešiť usporiadateľa zápasu, ktorý aj po tomto incidente museli zostať v strehu, nakoľko situácia podobného žánru nebola poslednou počas zápasu. Nervozita teda stúpala. S pribudajúcimi minútami aj snaha domácich o vyrovnanie, no bolo celé nemastné, neslané, bez chute, bez následku väčšej šance, strely. Prišla však jedna strela z ľavej strany na konci 75. minúty, ktorá skončila v bráne Naštíc, no postranný rozhodca správne zdvihol zástavku a zastavil tak veľkú radosť domácich, ktorí ho následne či už hráči alebo fanúšikovia obkolesili a hučali do neho. Dokým sa situácia uklidnila prebehlo ďalších 5 minút. Hosťom z Naštíc to prakticky neprekážalo, keďže sa nemali kam ponáhľať. Zápas sa skončil výsledkom 0:1. Bolo to však stretnutie plné nepresností a nakopávaných lôpt. Miestami pripadalo nezainteresovanému divákovi dianie na ihrisku ako v hercami dobre obsadenom „hollywoodskom“ filme. Ale zase na druhej strane má to aj svoje pozitívum, keď mohli diváci vidieť aspoň válanie sa po zemi domácich futbalistov, za ktoré by si asi zaslúžili viac nejakého „Oscara“ ako tri body. Ani Naštice však v tomto smere futbalu nepredviedli veľa pekného. Až na gól a pár kombinácií to tiež bolo plné nepresností. Ale tak nie všetko vždy ide podľa predstáv. Na budúci týždeň čaká naštičanov nepríjemný súper  - hodový zápas proti Klátovej Novej Vsi, ktorá je už akokeby stálym súperom Naštíc na domáce „hody“. Zápas má naplánovaný výkop na 16.00 o týždeň v nedeľu 13. septembra 2009.

Poslední komentáře
07.09.2009 10:28:44: ...no musime si priznať ,že sme hrali slabo a o Opatovcach ani nehovorim:(ony asi tiež hraju divadlo...
06.09.2009 22:04:55: No a samozrejme tri body kua na hody....
06.09.2009 22:02:29: No čo k dnešnému zápasu... Už od úvodu sa hral nepohladný futbal , zaplať pánboh za ten jediný gol -...