Na ihrisku lídra prvá prehra v sezóne

Najväčšiu pozornosť 18. kola I. triedy PE BN pútal súboj dosiaľ nezdolaných Dolných Naštíc na ihrisku lídra súťaže Nedanoviec. Zápas sa skončil jasným víťazstvom domáceho celku.

Dolné Naštice cestovali na súperove ihrisko s vedomím, že proti lídrovi aktuálnej tabuľky to nebudú mať vôbec ľahké. Zlomovými možno označiť v zápase dva momenty. Prvým bol rýchly gól domáceho mužstva pár minút od úvodného hvizdu rozhodcu, keď sa po peknom centri presadil domáci hráč. Hostia boli v prvom polčase vyrovnaným súperom, avšak ich snahu jasne poznačilo zvláštne vylúčenie Michala Murana po faule, ktorý videl snáď len rozhodca. Do druhého polčasu nastupovali hostia s cieľom zabojovať o výsledok aj v oslabenom počte hráčov. Domáce Nedanovce však zvrat v zápase nedovolili a štyrmi gólmi v druhom polčase rozhodli o jasnej výhre 5:0 vo svoj prospech. Dolným Našticiam nemožno uprieť snahu o pobitie sa pre lepší výsledok, ale proti dobre organizovanej domácej obrane sa im ťažko presadzovalo.

Výhrou si domáce Nedanovce poistili svoj náskok na prvom mieste už na šesť bodov. Hosťom z Dolných Naštíc tak naďalej patrí druhá priečka tabuľky a po 17 - zápasovej šnúre neporaziteľnosti aj prvá prehra v sezóne.

V súboji žiakov body ostali doma

Ešte pred zápasom v Nedanovciach odohrali svoj zápas na domácom ihrisku mladé nádeje Dolných Naštíc proti Uhrovcu. Zápas ôsmeho proti desiatemu mužstvu v tabuľke zvládol lepšie domáci celok, ktorý triumfoval 4:2 a na siedme Podlužany stráca už len jeden bod. Domáce mužstvo ťažilo najmä zo streleckej efektivity Filipa Paulika, ktorý sa v zápase zaskvel tromi gólmi a keď sa k nemu pridal jedným gólom aj kolega z útoku Dominik Igaz bolo o víťazný výsledok  a radosť z troch bodov postarané.

2 1 Zlatníky 16 13 1 2 84 : 20 40 13
1 2 Livinské Opatovce 16 12 2 2 68 : 18 38 14
3 3 Biskupice 16 11 1 4 58 : 17 34 10
5 4 Bánovce nad Bebravou "B" 16 11 0 5 62 : 11 33 9
4 5 Krásna Ves 16 9 4 3 41 : 12 31 10
6 6 Rybany 14 9 1 4 39 : 18 28 7
7 7 Podlužany 16 8 1 7 57 : 30 25 1
8 8 Dolné Naštice 16 7 3 6 42 : 25 24 -3