Nadlice si doma na "hody" body vziať nenechali!

12.10.2008 o 14:30

Nadlice - Dolné Naštice 2:2 (1:0)

Góly: 45. Masný 1:0, 52. Herda 1:1, 60. Masný 2:1, 78. Ragan 2:2.

Hostia z Dolných Naštíc začali aktívne. Už v 3.minúte sa do šance dostal Luprich, no domáca obrana to vyriešila. Naštice sa snažili prenikať smerom dopredu, no domáci hrali zase skvelo v zadu. Nepúšťali hostí do vážnejších únikov. V 7.minúte zakombinoval Luprich s Krištofom a Kozinkom, no prvý menovaný šancu prepásol strelou vedľa. V nasledujúcich minútach sa hralo väčšinou v strede ihriska. Viac z hry mali aj tak Dolné Naštice.V 15.minúte našiel pekným pasom Tomáš Herda na šesnástke Jaroslava Galbavého no jeho hlavička i s pomocou domáceho brankára Dubravického skončila na brvne. Svoju aktivitu však Naštice nedokázali pretaviť na gól. Blízko k nemu bol v 26.minúte Peter Krištof. Zo stredu ihriska dostal nádhernú prihrávku smerom dopredu od Galbavého, no jeho strela minula domácu bránku len o pár centimentrov. Takýchto nepresných streleckých pokusov bolo z naštickej strany v prvom polčase veľmi vela. Domáci sa moc do útoku nehrnuli, no po priamom kope Rosu, alebo šanci Mozolu sa sieť za Raukom mohla rozvlniť. Tak sa stalo až na konci prvého polčasu. Práve tu sa potvrdilo veľmi známe športové pravidlo "Nedáš - dostaneš". Domáci zahrávali v 45.minúte Bokorom roh. Ten zatočil loptu na päťku, kde ju nešťasne Rauko vyrazil za seba. Tam sa ocitol osamotený TOMÁŠ MASNÝ, ktorý vykopol loptu z Raukových rúk do siete, keďže  hosťujúci bránkár po tom vyrazení dostal ešte loptu pod kontrolu, no rozhodca gól uznal. Rauka po tomto súboji musel v naštickej bráne vystriedať Mišina. Do druhého polčasu nastúpili opäť aktívnejšie hostia z Naštíc. Strelou to skúšal Galbavý, následne netrafil ani Miroslav Luprich. Hostia sa napokon vytúženého gólu dočkali. V 52.minúte si loptu po faule jedného z domácich hráčov postavil na okraj "veľkého vápna"Tomáš Herda. Jeho tvrdá strela sa odrazila od jedného z brániacich hráčov do domácej brány. 1:1. Následne mal šancu i Galbavý, no prihrávku od Lupricha nezúžitkoval. V 60.minúte prehral po kopnutej päťke súboj Herda, Mikulka zluftoval a netrafil letiacu loptu, a tak  išiel sám na bránu domáci útočník TOMÁŠ MASNÝ, ktorý sa po druhý krát nepomýlil. 2:1 pre domácich. Naštice sa snažili opäť vyrovnať. Pri strelách Murana či Galbavého sa však  vyznamenal domáci brankár. Vyrovnanie na 2:2 predsa len prišlo. V strede zakombinovali Antala s Muránom, ten poslal nádherný center do pokutového územia, kde hlavičkoval do brankára Ragan a domáci gólman nakoniec nešťastne dopravil loptu do siete. Naštice na konci zápasu zavreli súpera na jeho polovice, no gól nie a nie dať. Obrovskú šancu mal  87.minúte Ragan, ktorý sám na jedenástke trafil do Dubravického. Z následného tlaku sa hosťom z Naštíc nepodarilo vyťažiť nič, a tak si po remíze 2:2 odnášuje v úvodzovkách "len bod".