Naštice porazili v ťažkom zápase Dežerice 1:0

TJ Dolné Naštice – OFK Dežerice 1:0 (0:0)

ŽK: 38. Ševčík (Naštice), 57. Valach (Dežerice), 79. Galbavý Martin (Naštice), Peter Benca (Dežerice)

Rozhodovali: Sliepka ml. – Koči, Zima

Zostavy mužstiev:

TJ Dolné Naštice : Rauko – Galbavý Martin, Herda, Muran Michal (10. Kyselica), Ševčík(74. Mikulka), Kozinka „K“, Muran Juraj, Antala, Hergezel (46. Luprich Ľuboš), Krištof, Galbavý Jaroslav,

OFK Dežerice: Benca Pavol – Kosiba Marián (59.Chudoba), Valach, Kalač, Matuška, Benca Peter „K“, Adamovič Ľubomír, Niko, Luprich Miroslav(72. Botka), Adamovič Martin, Fekete(59. Kosiba Tomáš).

Naštice nastúpili na tento veľmi ťažký zápas v žltej farbe dresov, Dežerice sa predstavili v bielo-zelených dresoch. Výkop zápasu bol naplánovaný na 17:00. Hlavným rozhocom stretnutia bol delegovaný Jozef Sliepka ml. z Prievidze. Už úvodné minúty naznačovali , že to bude pre oko diváka veľmi pohľadný futbal. Začalo sa hrať v rýchlom tempe, hra sa od začiatku zápasu prelievala z jednej strany na druhú, no hostia ako prví ohrozili domácu bránu, v ktorej sa opäť objavila naštická opora Michal Rauko . Michal ukázal že už dlhšie patrí medzi veľké opory Mášikového týmu a že post jednotky mu v Našticach len tak ľahko neujde. Venujme sa ale zápasu. V prvom polčase bola hra v celku vyrovnaná. Pohrozili aj domáci, no väčšina streleckých pokusov minula svoj cieľ. Zaujala pekná strela Tomáša Herda z priameho kopu z vyše 35 metrov. Jeho tvrdú strelu kontroloval však brankár Benca, ktorý ju vytlačil na roh. Na druhej strane robil vetry v obrane Miroslav Luprich, ktorý niektorými rýchlymi únikmi ponúkol spoluhráčom šancu, no proti bola obrana domácich na čele s brankárom Raukom. Výsledkom 0:0 sa tak skončil prvý polčas zápasu, v ktorom Naštice už hneď na začiatku prišli o svoj stabilný pilier zálohy – Michala Murana, ktorý musel  v 10. minúte opustiť ihrisko, keď sa mu objavilo staré zranenie po súboji s obrancom hostí. Nahradil ho mladý 17-ročný Martin Kyselica na ľavej strany zálohy. Začiatok druhého polčasu ako keby hostia zaspali. Loptu dostal do behu dovtedy jediný hrot Jaroslav Galbavý, ktorý si ju spracoval, obhodil si hosťujúceho obrancu a z ľavej strany vyslal nechytateľnú, pekne umiestnenú strelu do rohu Bencovej brány, ktorý nemal šancu. Dežerice následne vyvinuli na súpera obrovský tlak, hosťujúci tréner reagoval hneď dvoj-striedaním , keď poslal na ihrisko letnú posilu, útočne ladeného Tomáša Kosibu. Šancí bolo veľa z pohľadu hostí, no ani jedna gólová. Najmä v závere zápasu prišlo veľa šancí po hlavičke či strelách, ktoré čarovne kryl domáci brankár Rauko, ktorý si iste zaslúži ocenenie „Hviezda zápasu“. Ani záverečný tlak hosťom už nič nepriniesol , a tak sa museli zmieriť s tesnou prehrou 1:0. Zápas nám zhodnotil aj hosťujúci tréner Štefan Niko, ktorý videl zápas očami trénera Dežeríc takto: „Tak, bol to zápas celkom slušný, na dobrej úrovni a myslím, že nevyhral lepší , ale šťastnejší. Mali sme viac šancí, ktoré sme nepremenili, prehrali sme. Taký je futbal.“ Zaujímalo, či sa mužstvo Dežeríc na tento zápas ja nejako špeciálne na tréningových procesoch pripravovalo.“Ani nie, my ideme do každého zápasu jasne s cieľom vyhrať, či už to bude zápas v Našticiach, alebo Držkovciach to je jedno, budeme hrať svoju hru a snažiť sa uspieť, ale nie, nebola nijaká špeciálna príprava.“ Dežerice ako mužstvo patria iste po minuloročnom umiestení spolu práve s Našticami a Skačanmi k najväčším ašpirantom na postup do najvyššej súťaže Oblastného futbalového zväzu Prievidza. S akým cieľom ste vy teda začali sezónu 2009/2010? „Tak zapracovávame hlavne mladých chalanov tiež , čo prišli do mužstva, hrať dobrý a samozrejme popredné umiestnenia v tabuľke.“ Na zápasový priebeh sme sa opýtali aj dežerického kapitána Petra Bencu ktorý na našu otázku, ako videl zápas on , zareagoval takto: „Asi tak nejak, jednou vetou, že sme doplatili na nepremenené šance, kde bola hlavne chyba pri zakončení a to nás dnes stálo body.“Vy, ako hráč sa vo viacerých zápasoch striedate na rôznych postoch a inak tomu nebolo ani v zápase proti Dolným Našticiam, kde ste nastupovali ako záložník a v závere zápasu ste sa posunuli na miesto útočiaceho hráča, dokonca ste hrali už aj stopéra v iných zápasov. Určuje vám takéto menenie postov tréner, alebo vy sám? A vôbec, vyhovuje vám to? „Všetko je hlavne v kompetencii trénera, a dá sa povedať, že vyhovuje, pretože som nato určený.“  Zápas Naštice – Dežerice priniesol teda pekný futbal, ktorý zaujal iste aj oko diváka, ktorých sa v Našticiach zišlo niečo vyše 200. Zápas sa skončil výsledkom 1:0, body zostávajú doma . Budúce kolo cestujú naštičania do Brezolúp a Dežeice privítajú Veľké Držkovce.

Poslední komentáře
18.08.2009 10:03:06: Fotky sú vo fotogalérii a tipovačka bdue dneska nakoľko sa ešte včera hral ešte jeden zápas....smiley...
18.08.2009 08:28:33: co je s fotkami a tipovackou???