Naštice rozstrielali Rybany 5:0 + TABUĽKA + FOTO

V druhom jarnom kole futbalovej súťaže okresov Partizánske a Bánovce nad Bebravou si naštickí futbalisti z chuti zastrieľali proti dedinskému rivalovi FK Rybany. Rozhodnuté bolo už v prvom polčase, ktorý sa skončil jasným výsledkom pre domácich 4:0.

Dolné Naštice - FK Rybany 5:0 (4:0)

Góly: Galbavý Jaroslav 2, Galbavý Martin, Krištof Peter, Herda Tomáš.

Dolné Naštice: Rauko - Hanko , Galbavý Martin , Herda , Ševčík, Muran Michal, Linde Esteban, Krištof, Muran Juraj, Galko, Galbavý Jaroslav - Kopčan, Kyselica,Zaťko, Mikulka, Mišina.

Naštice začali zápas v bielo - zelených dresoch , hostia pricestovali naladení po minulotýždňovom vysokom víťazstve 6:0 doma proti Krásnej Vsi v bielo-modrých. Domáci chceli vyhrať , keďže remíza v Nadliciach 1:1 ich zosunula v tabuľke o jedno miesto dolu z prvého na druhé za Skačany. Zápas teda začali útočne naladení a rozhodli ho behom pár minút, keď naštická dvojica bratov Galbavých zabezpečila domácim vedenie 3:0. Jaroslav strelil hlavou prvý a tretí , Martin doklepával nohou do brány druhý. Hostí to úplne položilo a útočné chúťky domácich boli vyššie a vyššie. Mali aj ďalšie šance na zvýšenie výsledku, no koncovka bola často krát prehnaná a lopty lietali nad a mimo bránu. Štvrtý úder zavŕšil hosťom Peter Krištof, ktorý vyzvŕtal obrancov hostí vo vlastnej šestnástke a prekonal krásnou strelou aj brankára Rybian. Prvý polčas sa skončil výsledkom 4:0 a bolo "vymaľované" ako sa ľudovo povie. Hostia nemali za polčas výraznejšiu šancu, ktorú by musela hasiť domáca obrana. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Pri chuti hrajúci domáci sa snažili skórovať . Piaty a zároveň aj posledný úder zasadil Rybanom Tomáš Herda z bieleho bodu. Naštice tak zaknihovali prvé víťazstvo od začiatku jarnej časti , ktoré bolo podčiarknuté výborným výkonom a krásnymi gólmi. Do zápasu nenastúpil Martin Antala pre zdravotné problémy so zranením  a naštický kapitán  Peter Kozinka, ktorý bol vykartovaný. Domáci tak splnili úlohu získania troch bodov. Hostia z Rybian sa zrejme vyhrali aj vystrieľali minulú nedeľu a do Naštíc im ako keby nezostalo nič. Fotogaléria zo zápasu bude doplnená neskôr...