Naštice si odviezli z Klátovej Novej Vsi cenný bod!

8.kolo 21.9.2008 o 15:30

Klátová Nová Ves - Dolné Naštice 1:1 (0:0)

Góly: 65. HERDA Tomáš 0:1, 67. SPIŠIAK Andrej 1:1.
Domáci vybehli na trávnik v oranžových dresoch, hostia naopak zvolili zeleno-čiernu kombináciu. Zápas sa začal o 15:30. Už úvod zápasu naznačoval, že to bude veľmi bojovný a nervózny s veľkým množstvom šancí. Naznačili to aj úvodné minúty, kedy sa v šanciach ocitli domáci kapitán Spišiak a na opačnej strane Antala. Nervpzota sa stupňovala aj po tvrdých zákrokoch domácih na hosťujúceho Murana či Galbavého, ktoré si však rozhodca nevšimol a faul nezapískal. Nasledújich 10 minút sa hralo viacej v strede poľa. Domáci poctivo bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov, ktoré vždy "smrdeli" gólom. Hostia sa ocitali vo väčších šancách, no nedokázali poslať loptu do domácej siete.
Hostia mali viac z hry , no chýbalo presné zakončenie. Prvé vážne napomenutie žltou kartou prišlo v 40.minpte. kedy sa Domček previnil tvrdým šlapákom na Murana. Súdi tento zákrok zo zadu správne posúdil a správne udelil žltú kartu.
Na konci polčasu sa do najväčšej šance dostali Naštice. Herda poslal zo stredu ihriska loptu na Murana, ten poslal prízemný cebter pred bránu kde sa sám ocitol Ragan, no po jedo zakončení šla lopta tense vedľa ľavej tyče Hlavačkovej brány. Polčas skončil výsledkom 0:0. Druhý polčas začal Dragula tvrdým faulom na Murana.O minútu nato zakombinovali domáci a takmer sám sa pred Raukom ocitol Pertl, no našťastie hosťujúceho brankára prestrelil.V ďaľšom preibehu hostia zatlačili domácich , z čoho pramneili i niektoré veľké šance.V 58.minúte kopal z poza šesnástky Krištof priamy kop, po ktorom zaznela tento krát pravá tyčka domácej brány. Domáca obrana sa dala prirovnať betónu. Hosťom sa do nej ťažko vnikalo , a tak domáci vštko zastavovali pred "veľkým vápnom".
Gól predsa len prišiel. Po faule si na roh šesnástky postavil loptu TOMÁŠ HERDA a svojou pravačkou rozvlnil svieť za Hlavačkom. 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili. O dve minúty nato založili domáci rýchly protiútok, po ktorom vyrovnal pekným obľúčikom ANDREJ SPIŠIAK. Hostia tlačili, no tým nič nedosiahli a tak sa zápas už len dohrával. Gól do konečného hvizdu hlavného rozhodcu už nepadol, a tak si Dolné Naštice odvážajú z Klátovej Novej Vsi v "úvodzovkách" iba bod. Fotky zo zápasu nájdete vo FOTOgalérii.