Naštické srdce rozhodlo o zisku troch bodov

Futbalisti Dolných Naštíc dokázali zvíťaziť aj vo štvrtom zápase v rade. Tento krát si v súboji o prvé miesto tabuľky poradili s Brezolupami 2:1. Napriek oslabenému počtu a nepriaznivému stavu ukázali naši futbalisti srdce a väčšiu túžbu po víťazstve.

V Brezolupoch sa od začiatku zápasu hral svižný futbal. Prvú gólovú šancu mali v 13. minúte domáci hráči ale brankár hostí Michal Rauko bravúrnym zákrokom zmaril domácemu hráčovi gól. V 23. minúte bol faulovaný najlepší strelec súťaže Martin Kyselica, ktorý po odplácaní dostal od rozhodcu nepochopiteľnú červenú kartu, ktorá znamenala vylúčenie do konca zápasu. Zdalo sa že tento okamih ovplyvní priebeh zápasu a uľahčí domácim hráčom cestu k bodovému zisku. Napriek oslabenému počtu hosťujúci hráči bojovali o každú loptu a snažili sa vyrovnať. Snáď najväčšiu šancu na vyrovnanie mali v 40. minúte hostia, keď Stano Pavle skvele ponaháňal domácu obranu ale jeho prihrávku na gól nedokázal pred brankárom zužitkovať Jaroslav Galbavý. Napriek tomu že hráči hostí podali v prvom polčase aj v oslabenom počte lepší výkon, rozchádzali sa hráči oboch mužstiev do kabín s nerozhodným výsledkom.

V prvom polčase síce gól nepadol, avšak v tom druhom mohli diváci jasať až trikrát. Hostia z Dolných Naštíc pôsobili od úvodu druhého polčasu lepším dojmom ale nedokázali využiť gólové šance. V 53. minúte sa rozradostili domáci fanúšikovia, keď brankárovi hostí Michalovi Raukovi ušla tvrdá prízemná strela Miroslava Plášeka a domáci sa tak ujali vedenia – 1:0. Hostia z Dolných Naštíc od tohto okamihu prevzali iniciatívu zápasu a začali ,,biť do plných“. Domáca obrana viackrát horela a gól už visel na vlásku. O vytúžené vyrovnanie sa po mnohých šanciach postaral až v 75. minúte Jaroslav Galbavý, ktorý využil krásnu prihrávku Juraja Murana pred prázdnu bránu a fanúšikovia hostí tak mohli prvýkrát v zápase jasať – 1:1. Dolné Naštice boli druhý polčas jasne lepším mužstvom avšak domáci mali v bráne takmer bezchybného Ivana Klačka, ktorý viackrát vychytal hosťujúcich hráčov. V závere zápasu sa zdalo že mužstvá sa rozídu nerozhodný výsledkom, avšak v 89. minúte zahrával priamy kop Peter Krištof, ktorý krásnou ,,trojbodovou“ strelou pod brvno rozhodol o plnom bodovom zásahu Dolných Naštíc – 1:2.

Dolné Naštice si tak po dramatickom priebehu odniesli z Brezolúp plný bodový zásah a zaslúžene môžu naďalej kraľovať súťaži z prvého miesta tabuľky. Divácky atraktívny súboj o prvé miesto tabuľky by zniesol najväčšie kritéria futbalovosti a každý objektívny divák, či z radu domácich alebo hostí, musel odchádzať z ihriska s futbalovým zážitkom.

Poslední komentáře
08.09.2011 16:59:11: no , kyslík 2 súťažné stretnutia nepodmienečne.....To som presne tušil , takto sa naháňajú groše do ...
07.09.2011 01:31:26: Sorry tomas ale to vyzeralo ako keby si ho chcel postelovat :D Lolo
06.09.2011 14:45:18: nejako som to poprehadzoval....smiley${1}
06.09.2011 13:50:29: zapas v nedelu z môjho pohladu velmi dobre... Celé to trochu prehnal sudí vylúčením ...Tam bohate st...