Oficiálna stránka TJ Dolné Naštice


V sezóne 2011/2012 skončili naši futbalisti na treťom mieste. Najlepším strelcom mužstva sa stal 18 - gólový Martin Kyselica.Aktuality

Peter Kozinka: "My sa o to prvé miesto ešte pobijeme..."

Peter Kozinka je hráčom, ktorí ako jeden z mála hráčov, ktorí v našom  klube pôsobili, počas svojho trvania nikdy nezmenili dres. Peter hráva v Našticiach už od takpovediac „od malička“. Postupne sa prepracoval až do „A“ mužstva, kde „válči“ už nejaký ten rok. Počas svojej dlhej kariéry strelil za Naštice veľa gólov , a tak iste pripravil svojim spoluhráčom veľa pekných gólových prihrávok. Mohli by sme nazvať i „Mr. Naštice“, čo v preklade znamená „Pán Naštice“.

“. Je na ňom vidieť, že futbal ho baví a ešte stále ho baví hrať aj za náš klub. Je to momentálne neodškriepiteľná časť Naštíc. Samozrejme aj jemu sme položili zopár.  Už sme tu mali zopár našich futbalistov, ktorých sme sa tiež pýtali túto otázku, samozrejme najpodstatnejšiu asi z celého rozhovoru, a tak táto otázka neminie ani teba. Každí z vyspovedaných mal iný názor, svoj názor a nás by v tomto smere zaujímalo, čo si práve ty myslíš o jesennej časti našej okresnej súťaže, v ktorej si mimochodom pôsobil s kapitánskou páskou na ruke. „ Tak ja by som jesennú časť našej futbalovej súťaže zhodnotil samozrejme kladne, i keď sme síce skončili druhí, čo je samozrejme skvelé a dokonca je to myslím si aj veľmi výhodná pozícia, pretože z druhého miesta sa dá na prvé na ktorom sú momentálne Skačany. Je tam myslím 5 – 6 bodová strata, ktorá je ľahko zmazateľná, takže na jar iste treba poriadne zabrať a dá sa povedať, že keď Skačany zlikvidujeme, čo je iste najväčším cieľom na jar, tak je tam veľká možnosť, že na konci sezóny môžeme skončiť prví, ale to by sme samozrejme nesmeli zakopnúť tak, ako aj poniektoré zápasy v tejto sezóne.“ Presne tak ako si povedal , bolo tam zopár remíz, kde sme teda získali v týchto zápasoch len jeden bod, no mohli sme ďaleko vyše, pretože sme boli lepší. Si však ty aj napriek týmto zopár remízam s jeseňou spokojný? „No jasné. Ako som už povedal, sme druhí, čo je skvelé a máme veľmi výhodnú pozíciu práve z druhého miesta útočiť na prvé Skačany.“ V tejto jesennej časti boli niektorí naši hráči dosť produktívny, o čom svedčí i počet strelených gólov, či počet gólov v kolónkach pri jednotlivých strelcoch. Miroslav Luprich ich zaznamenal celkovo 9 , Michal Muran celkovo 5 a Tomáš Herda dal v tejto časti ako stopér dokonca až šesť gólov. Aj to svedčí o dobrej výkonnosti najmä v útočnej fáze. Ostatné góly si hráči rozdelili po jednom, niektorí majú na svojom konte dva. Napriek týmto štatistikám, ktorí spomedzi tých všetkých našich hráčov, či už to bol obránca, záložník, či útočník bol podľa teba taký „najbojovnejší“? „Tak, ja si myslím, že sa nedá zhodnotiť ako individuálne nejakého nášho hráča, pretože sa išli od zápasu k zápasu ako kolektív a všetci dreli tak isto a aj práve to je na tom futbale také pekné, že keď sa človek príde pozrieť na zápas, tak vidí, ako sa snaží a bojuje celé mužstvo a nie len zopár jedincov. Iste má samozrejme každí z nás, ako sa hovorí, tie svoje silnejšie a slabšie stránky, ale čo sa týka celkovo jesene tak si myslím, že ako kolektív sme zaberali celú jeseň a aj to druhé miesto je dá sa povedať že takým úspechom“.

Samozrejme teraz máme zimnú prestávke, počas ktorej sa na našom území, teda území Slovenska futbal nehrá aj kvôli zime a keďže množstvo futbalových trávnikov na Slovensku nemá umelú plochu, či vykurovanú, čo umelé osvetlenie, keďže v zime býva už skoro tma a futbal sa bez osvetlenia hrať nemôže. Napriek tomu, už máme polovicu decembra za sebou, čiže o pár týždňov už začne aj u nás zimná príprava a nás by zaujímalo, ako by si si ty, ako kapitán, teda ten povestný „vodca“ mužstva, predstavoval jarnú časť našej súťaže? „Nó, takže aké plány do jari? Ešte sa musíme „dohodnúť“ , či by sme chceli ísť po sezóne na postup, no to by sme museli ako som už spomínal skončiť na prvom mieste a poraziť Skačany, no k tomu nás čaká ešte tvrdý boj, ale my sa o to prvé miesto pobijeme....“

Ako sme už spomínali v kúsku nášho článku vyššie, v tejto sezóne si práve ty hájil kapitánsku pásku, ktorú si prebral po Stanislavovi Paulem, ktorí po minulej sezóne ako oznámil skončil so svojou futbalovou kariérou. Budeš teda hájiť kapitánsku pásku aj na jar? „ Tak hájiť.... Dúfam, že mi bude zdravie slúžiť a pokiaľ ma nezhodí mančaft, tak asi áno“.

Poslední komentáře
29.12.2008 16:35:04: Škoda, lepšiu šancu mať nebudeš....
26.12.2008 17:48:48: ale ja o vyspovedanie nestojim :))
26.12.2008 07:34:09: Len aby si ty neprosil nás o to, aby sme aj teba pod naším mikrofónom vyspovedali sesco.... smileysmiley...
25.12.2008 21:57:34: no sak len vydrz sak vy ma este budete prosit jak na ukonceni :)) a fakt skoda ze tu nemate lepsich ...
 
Redakcia stránky: Tomáš Kyselica, Martin Petreje