Po prehre v Rybanoch prepad na šieste miesto

V ďalšom zápase sezóny cestovali Dolné Naštice do susedných Rybian, ktoré sa nachádzali na poslednom mieste tabuľky s iba siedmymi bodmi. Zápas prekvapujúco lepšie zvládli domáci a zaslúžene si pripísali výhru 3:1.

ČK: 89. Horváth Miroslav (Rybany)

Úvod zápasu začali lepšie futbalisti hostí, ktorí sa snažili využiť výhodu vetra vo svoj prospech. Ani po sérii rohových kopov hostí, keď lopta nebezpečne lietala v pokutovom území však gól nepadol. Najväčšie šance na otvorenie skóre zápasu mali Martin Kyselica a Peter Baďura, obaja však trafili brankára. O prvý gól zápasu sa postarali v 38. minúte domáci, keď sa po rohovom kope v pokutovom území presadil Kikuš Pavol – 1:0. Domáci sa dlho neradovali z gólového vedenia, keďže v 42. minúte sa po centri do pokutového územia presadil hlavou najlepší strelec hostí Martin Kyselica a vyrovnával na 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci hráči a už v 52. minúte sa gólovo presadil Kajan Peter a dostal svoje mužstvo znovu do jednogólového vedenia – 2:1. Domáci hráči podali v druhom polčase bojovnejší výkon ako hráči Naštíc. V 72. minúte fauloval brankár Zápotočný v pokutovom území domáceho útočníka a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Tretinár Jozef 3:1. V 89. minúte zápasu oslabil domáce mužstvo Horváth Miroslav, ktorý po druhej žltej karte musel predčasne z ihriska. Hostia však početnú výhodu využiť nestihli a Rybany sa tak mohli radovať zo zaslúženého víťazstva.

Zápas, v ktorom hralo štvrté mužstvo tabuľky proti poslednému sa očakával jasný priebeh. Výkonom a bojovnosťou, ktorými sa prezentovali domáce Rybany, napokon zvrátili tabuľkové predpoklady. Dolné Naštice sa po ďalšej prehre prepadli až na šieste miesto tabuľky. Hostia naopak na predposledné mužstvo tabuľky strácajú už len tri body a treba povedať, ak budú pokračovať v nastúpenom trende, posledné miesto tabuľky môžu rýchlo opustiť.