Povinné tri body proti Livinským Opatovcam s výsledkom 4:0 !

TJ Dolné Naštice - TJ Livinské Opatovce 4:0 (0:0)

Góly: Galbavý Jaroslav 2, Muran Michal (11 m) ,  Hanko Ján.

Zostava Naštíc: Kopčan - Galbavý Martin (70. Mišina), Herda Tomáš, Kozinka Peter "K", Mikulka (57. Kyselica Martin) Muran Michal, Pavle Stanislav ( 46. Antala Martin), Krištof Peter, Hanko Ján, Galko Marcel, Galbavý Jaroslav.

Domáci nastupujúci v zeleno-bielej kombinácii dresov sa hneď od začiatku stretnutia pustili do hostí a na ihrisku bolo tak jasne vidieť , kto má prevahu. Stred poľa patril domácim. Od neho sa odvíjalo rozdávanie pasov na krajných záložníkov a na útočníkov. Séria nepremených gólových šancí sa v prvom polčase zastavila snáď až na čísle 10, akokeby bola brána hosťujúceho brankára začarovaná. Vyvrcholením všetkých  šancí bola penalta, ktorá bola nariadená správne hlavným rozhodcom. Loptu si tak , ako už zvyčajne za posledné roky postavil na bieli bod Tomáš Herda, ktorý sa z neho málokedy pomýli, no opak sa stal pravdou a Herdovu nie príliš razantnú a presne umiestnenú strelu brankár hostí zneškodnil. Skončil sa prvý polčas výsledkom 0:0  čo hosťom veľmi vyhovovalo. Neprišli však "betónovať" ešte v prvom polčase a v jeho začiatkoch dokonca sa dostali s loptou aj za polovicu na dlhšie a v polovici prvého polčasu išli aj sami na brankára, no hráč hostí sa z kraja veľkého vápna mýlil a loptu poslal ľavou nohou prízemnou strelou vedľa brány. To bola najvážnejšia šanca hostí počas celého zápasu. Prakticky sa čakalo len na to , kedy domáci dajú gól, nakoľko bolo vidieť, že hostia môžu hrať len na 0:0. Druhý polčas sa začal a domáci ho začali tak , ako aj ten prvý, tlakom. Ten priniesol vytúžený gól, no predtým však bola séria ďalších veľkých nepremenených šancí. Od polčasu nastúpil do stredu poľa Martin Antala, ktorý vymenil Stanka Pavleho, navrátilca do dresu Naštíc a oživil tak ešte väčšmi  hru v strede poľa. Zápas sa zlomil v priebeh jedného mužstva strieľajúceho góly až po prekrásnej strele Jana Hanka, ktorý trafil tak presne dolný roh brány, že sa lopta odrazila späť do ihriska na pozíciu odkiaľ strieľal. Nádherný moment podčiarknutý radosťou na tribúne. Zápas sa ako som  už vyššie spomenul zlomil a  góly začali dávať už len Naštice. Druhý presný zásah zaznamenal ľavý krajný záložník Michal Muran, ktorý si postavil v polovici druhého polčasu loptu na bieli bod, nakoľko bola absolútne právom nariadená ďalšia penalta, keď hostia tvrdo doslova "zoťali" Marcela Galka v pokutovom území. Michal kopol penaltu podobne ako Tomáš. Brankár ju chytil no na nešťastie hostí sa odrazila späť k Miškovi Muranovi a ten ju nekompromisne tvrdo umiestnil do siete. Následne si svoju chvíľku vybral v nedeľu dvojgólový Jaroslav Galbavý, ktorý strelil posledné dva góly zápasu. Ten prvý a naštický tretí po menšej skrumáži pred bránou dorazil loptu do brány a ten druhý po prekrásnej nahrávke do behu od Tomáša Herda. Jarík si pri tomto góle naozaj vychutnal celú obranu a aj brankára. Stačili mu na to len dve kľučky , hráči hostí popadali na zem a Jarík sa vrátil s loptou sám pred celú opustenú bránu , kde zasadil s postojom angličana štvrtý gólový úder. A bolo po zápase, konečný výsledok 4:0 !

NAJLEPŠÍ: MARTIN GALBAVÝ, HANKO JÁN, JAROSLAV GALBAVÝ

Poslední komentáře
10.05.2010 21:53:09: smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
10.05.2010 21:51:31: smiley${1}
10.05.2010 20:07:01: povinný bod v Klatovej smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}