Prvá domáca prehra v sezóne s Ruskovcami

Futbalisti Dolných Naštíc zaznamenali prvú domácu prehru s nováčikom z Ruskoviec. O osude stretnutia rozhodli hostia jediným gólom v prvom polčase.

Do Dolných Naštíc pricestovali na zápas 19. kola futbalisti Ruskoviec. Domáci hráči nastupovali na zápas v dosť neobvyklej zostave, čo bolo spôsobené absenciou niektorých hráčov. Už na predzápasovej rozcvičke sa zranil Stanislav Kasala, čo bolo pre domáceho trénera opäť dôvodom na vrásky.

V prvom polčase boli hosťujúce Ruskovce lepším mužstvo a mali viacero šancí na skórovanie. Už v piatej minúte pálil na domáceho brankára Marek Bročko. V 25. minúte mali hostia opäť šancu, keď najlepší strelec Ruskoviec Martin Adamec strieľal z priameho kopu, ale domáci brankár si držal čisté konto. V 30. minúte si opäť hlboko vydýchli domáci fanúšikovia, keď Martin Adamovič strelil iba do žrďky domácej brány. Domáci hráči sa ťažko presadzovali cez obranu Ruskoviec a v prvom polčase si nevypracovali žiadnu veľkú gólovú príležitosť. Strely Dudáša, Galbavého či Šeba išli mimo brány brankára Ruskoviec Križana. V 38. minúte zasadili hostia ranu domácim futbalistom, keď sa strelou z diaľky presadil Jozef Trúchly. Tento gólový moment sa neskôr ukázal ako jediný.

Dolné Naštice boli na začiatku druhého polčasu aktívne a snažili sa vsietiť vyrovnávajúci gól. Snáď najväčšiu šancu na vyrovnávajúci gól mal v 60. minúte domáci Šebo, ale brankár Križan strelu vyrazil. V 63. minúte v domácom mužstve zaznamenal ,,comeback“ na ihrisko Stanislav Kasala, ktorý striedal Dudáša. Trénerovi tento ťah vyšiel a Stano rozprúdil hru domáceho mužstva. Hráčom Dolných Naštíc sa viackrát lepila smola na nohy, čo spôsobovalo nervozitu pri nahrávkach alebo streľbe. Pri snahe streliť vyrovnávajúci gól sa viackrát do brejku dostávali hostia, avšak brankár Rauko v domácej bráne si viackrát zastal svoje miesto. V nervóznom závere keď sa viac takticky zdržovalo,  domáci už gól nestrelili a z troch bodov sa radovali hostia z Ruskoviec.

Prehra o jeden gól bola vyústením slabej koncovky domáceho mužstva, najmä však slabou presnosťou pri rozohrávkach. Snahu o vyrovnanie nemožno domácim odoprieť, ale tento zápas to jednoducho nešlo.