Prvý zápas sezóny 2009/2010 trojbodový !

TJ Dolné Naštice - TJ Nadlice   2:1 (1:1)

Góly: 25. Masný Tomáš 0:1, 40. Herda Tomáš (11 m) 1:1, 65. Galbavý Jaroslav 2:1.
V 37. minúte zápasu nepremenil Tomáš Herda (Naštice) pokutový kop.

ŽK: 36. Šmatlák (Nadlice), 44. Galbavý Jaroslav (Naštice), 77. Herda Tomáš (Naštice)
Rozhodca: Marián Mikoláš - Bujna Michal
Delegát: Michna Pavel

Zostava Naštíc: Hergezel - Galbavý Martin, Herda, Muran Michal, Mikulka, Kozinka "K", Muran Juraj, Antala Martin, Kyselica Martin, Krištof Peter, Galbavý Jaroslav -  Luprich Ľuboš , Dudáš Marek, Zaťko Jozef.

Zostava Nadlíc: Dubravický, Bezák, Ševčík, Šmatlák "K", Marko Mário, Marko Miroslav, Mozola Rosa, Masný, Kopecký - Kmotorka, Beko

Naštice nastúpili v bielo - zelenej kombinácii dresov , no v bráne nastala zmena, keď Rauka nahradil Jozef Hergezel. Nadlice zvolili belasé dresy. Od úvodu bolo vidieť, že je to ešte len začiatok sezóny. Zápas síce naberal tempo postupne, no ostré slnko a teplo iste znechucovalo hráčom pobyt na ihrisku. Napriek tomu si obe mužstvá dokázali vypracovať šance, ktoré však na jednej strane zneškodnil brankár domácich Hergezel a pokusy Naštičanov leteli nad bránu. Nadlice sa však ujali vedenia ako prvé. Po rohovom kope z 25. minúty zápasu dostal loptu priamo na hlavu Masný a hlavičku nádherne umiestnil do rohu brány. Chyba domácej defenzívy, ktorá nechala Masného hlavičkovať a bolo 0:1. Naštice sa po góle ihneď pustili do útoku a na konci 37. minúty si aktivitou vynútili pokutový kop. V miliónovej šanci na gól sa ocitol Jaroslav Galbavý, ktorý išiel sám na brankára, Galbavý ešte spravil kľučku a následne ho musel Dubravický faulovať. Hlavný rozhodca Marián Mikoláš bez váhania zapískal jedenástku, ktorú si postavil domáci stopér Tomáš Herda, brankár Nadlíc vystihol smer a loptu vyrazil. Následne nastal dá sa povedať kuriózny moment. Naštice zostali na polovici súpera a o dve minúty nato si svojou prácou v pokutovom území Nadlíc vypýtal v krátkom časovom intervale Jaroslav Galbavý druhú penaltu. Herda si chcel pokus zopakovať. Kopol penaltu presne do toho istého miesta ako prvý krát a tenko krát uspel - 1:1. Polčas skončil nerozhodne 1:1. V ňom mali obidve strany šance na to, aby sa dostali do vedenia, no na jednej stane chýbalo trochu presnosti a na druhej predviedol pár pekných zákrokov pri únikoch Masného domáci brankár Hergezel. Do druhého polčasu nastúpili Naštice s jasným cieľom vyhrať, keďže strávili väčšinu polčasu na súperovej polovici. Z množstva šancí sa napokon ujala len jedna a ako sa ukázalo, aj tá jedna stačila na 3 body. Nádherne sa po ľavej strane "preštrikoval" Peter Krištof, vytiahol si trochu z brány aj brankára, poslal krásny "lop" akurát na hlavu nabiehajúceho Galbavého, ktorý doťukával hlavou  loptu do odkrytej brány - 2:1. Nadlice okrem niekoľko streleckých pokusov väčšiu príležitosť nemali, zato Naštice ich mali zopár. Ešte pred gólom na 2:1  prezentoval svoju ľavačku Michal Muran, ktorý zprvej strelou spoza veľkého vápna opečiatkoval brvno Dubravického brány. Naštice teda napokon vyhrali 2:1 a stačilo im to na prvé tri body v tejto futbalovej sezóne 2009/2010.