S Biskupicami domáca prehra

V prvom zápase jarnej časti hostili Dolné Naštice na svojom ihrisku futbalistov Biskupíc. Domáce Dolné Naštice prvý súťažný zápas nového roka 2012 nezvládli podľa predstáv a pripísali si prehru 1:3.

Dolné Naštice – Biskupice 1:3 (0:2)

17.  Peter Botka 0:1

24.  Lukáš Vavro 0:2

53.  Peter Krištof 1:2

68.  Peter Botka 1:3

V základnej zostave domácich sa po dlhodobých zraneniach objavila dvojica hráčov - Tomáš Herda a Martin Antala. Zápas začali aktívnejšie hosťujúci futbalisti, domáci brankár Zápotočný si s prvými šancami hostí ešte poradil. Gólovo udreli hostia v 17. minúte, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil Peter Botka a hostia viedli 0:1. Už o sedem minút pridali hostia druhý gól v zápase, keď sa po priamom kope tvrdou a presnou strelou presadil Lukáš Vavro – 0:2. Domáce Dolné Naštice sa do vážnejšej gólovej šance v prvom polčase nedostali. Pred koncom prvého polčasu sa ukrivdení cítili domáci futbalisti, keď rozhodca v pokutovom území neodpískal zahratie rukou hráča Biskupíc. Prvý polčas sa tak skončil výsledkom 0:2.

Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav zápasu, k čomu im mala pomôcť aj zmena strany a vietor, ktorý im v prvom polčase znepríjemňoval hru. Hneď v úvode druhého polčasu skúšal pozornosť brankára domáci Stano Pavle, jeho strela však letela nad bránu brankára Igaza. V 53. minúte si domáci mohli prvýkrát v zápase zakričať gól, keď sa po rohovom kope presadil Peter Krištof a znižoval na 1:2. Domáci sa snažili o vyrovnanie, avšak po nedorozumení domácej obrany sa k lopte dostal Peter Botka a lobom ponad brankára Zápotočného zvyšoval na 1:3 pre svoje mužstvo. Diváci v tomto zápase viac gólov nevideli a hostia sa tak mohli radovať z víťazstva 1:3, ktoré znamená že si i naďalej udržia líderskú pozíciu v tabuľke.