S nováčikom pohodlná výhra

Futbalisti Dolných Naštíc v kalendárnom roku 2012 nezaznamenali v súťažnom zápase ani jedno víťazstvo. Po 16. kole sa táto nepriaznivá bilancia konečne zmenila, keď na domácom ihrisku porazili 5:0 Hradište.

Dolné Naštice – Hradište 5:0 (3:0)

25. Martin Kyselica                1:0

30. Peter Baďura                    2:0

45. Martin Kyselica                3:0

48. Peter Baďura                    4:0

85. Juraj Muran                      5:0

Zápas sa odohral v nepríjemnom veternom počasí, ktorý kazil futbal hráčom ale tiež divákom, ktorých počasie od futbalu odlákalo. Prvých 20 minút sa hral priemerný futbal, s množstvom nepresností v prihrávkach na oboch stranách. O otvorenie skóre zápasu sa postaral v 25. minúte Martin Kyselica, ktorý prízemnou strelou prekonal brankára Žiška. Už o 5 minút zvyšoval na 2:0 domáci Peter Baďura, ktorý za Dolné Naštice strelil svoj premiérové gól v majstrovskom zápase. Tesne pred koncom polčasu sa domáci tešili aj tretíkrát, keď sa po presnom centri Stana Pavleho presadil hlavou najlepší strelec domácich Martin Kyselica. Prvý polčas sa tak skončil priaznivým výsledkom 3:0 v prospech domácich.

Po zmene strán museli domáci futbalisti bojovať aj proti nevýhode studeného vetra. Hostia však nedokázali túto výhodu zužitkovať, keďže už v 48. minúte sa gólovo druhýkrát v zápase presadil Peter Baďura. V 85. minúte pridali domáci ešte piaty gól, keď sa parádnou strelou prezentoval Juraj Muran. Dolné Naštice tak úspešne zvládli dôležitý boj o tri body a v tabuľke sa posunuli zo šiesteho miesta na štvrté.

13.04.2012 21:35:02: som zvedavÝ... strelenie góloV... aale čo smiley${1}
12.04.2012 08:06:28: ja som len zvedavi ci ten jeden panko nieco donesie za strelenie golousmiley${1}
10.04.2012 19:03:16: až velkonočná nedela priniesla radosť pre naštického fanúšika... Aj napriek dosť oklieštenej zostave...