trojbodová naštická veľká noc !

Naštickí futbalisti odohrali v 16.kole futbalovej súťaže okresov  Partizánske a Bánovce nad Bebravou veľmi náročný  zápas vo Veľkých Držkovciach, z ktorého však napokon vyšli ako víťazi s pohodlným výsledkom 0:4 po prvom polčase 0:2. Poďme sa ale na zápas pozrieť bližšie...

Veľké Držkovce - Dolné Naštice 0:4 (0:2)

Góly: Jaroslav Galbavý, Tomáš Herda, Jozef Hergezel, Ľuboš Luprich

Naštice nenastúpili na zápas v „plnej sile“ ako sa hovorí, pre zranenia a tresty niektorých hráčov. Napriek tomu sa naše mužstvo zmobilizovalo a vyhralo hladko 0:4. Ako sa to ale vlastne všetko zrodilo?

Začiatok zápasu nebol pre diváka veľmi atraktívny. Bolo to len o nakopávaných loptách z jednej či druhej strany. Obidvaja súperi začali hrať z pozornou obranou, takže sme nevideli ani nijaké zaujímavé futbalové akcie, či šance. Kolotoč s nepremenenými šancami začali však domáci prízemnou nepríjemnou strelou k tyčke po zmätkoch hosťujúcej obrany, ktorú však naštický brankár Michal Rauko vyrazil na roh. Domáci mali k dispozícii aj niekoľko štandardných situácií, z ktorých však ani jednu nedokázali využiť. Naštice mali taktiež náznaky šancí, no všetko to stroskotalo na finálnej prihrávke. Zápas pomaly začal naberať tempo , a vtedy po prvý krát udreli hostia, keď sa poodrážaná lopta dostala k Jarovi Galbavému, ktorý vystrelil a strela po niekoľkých odrazoch nakoniec skončila v sieti. .0:1 pre hostí z Naštíc. Na konci polčasu mal obrovskú šancu Ľuboš Luprich, ktorý sa z ľavej strany ocitol sám pred domácim brankárom, no nepremenil. Následne dostali Naštice výhodu strieľať priamy kop, ku ktorému sa postavil Tomáš Herda a  nádhernou , tvrdou , prízemnou strelou strelil svoj siedmy gól v sezóne. Po polčase to už bola hra jedného mužstva. Naštice si vytvorili obrovské množstvo šancí, z ktorých však dokázali premeniť na gól „len“ dve z nich. Najprv Jozef Hergezel vystrelil ľavou nohou, lopta sa odrazila od brankára Jozefovi priamo na nohu a nádherným volejom poslal hostí do trojgólového vedenia. Štvrtý presný zásah pridal  Ľuboš Luprich po strieľanej prihrávke z pravej strany špičkou kopačky pozmenil smer lopty, ktorá skončila v domácej bráne. V zápase nebola udelená ani jedna karta. Naštice teda neprehrali 15 zápas v rade od začiatku súťaže, čo je veľmi pekné. Vysokým víťazstvom 0:4 sa dotiahli na vedúce Skačany na 1 bod, keď Skačany prehrali v Rybanoch 4:2. Na záver vám prinášame pozápasové postrehy oboch trénerov.

Martin Mášik – hrajúci tréner Veľkých Držkoviec:

„ Dnes to bol z našej strany strašne slabý výkon. Som nespokojný najmä s výkonom obrany, ale celkovo sme nehrali nikto dobre. Vtedy, keď sme mali my na začiatku druhého polčasu začať hrať naplno, sme naopak odišli a Naštice nás predčili vo všetkých činnostiach. Veľmi slabý zápas z našej strany. „

Igor Bátora – tréner Dolných Naštíc:

„V prvom rade sa chcem chlapcom poďakovať za dnešný v celku dobrý výkon. Bolo tam zopár chybičiek, najmä v prvom polčase pri odovzdávaní prihrávky, v strede ihriska, kedy tam v niektorých častiach hry domáci ovládali ten stred , ale vzhľadom na výsledok a aj výkon v celku spokojnosť.“

Poslední komentáře
16.04.2009 10:59:46: anoano pravda jarik treba sem hodit aj hodnotenia :D:D:D:D:D:D:D a potom pojdeme na pivko
14.04.2009 18:28:56: no chlapci nemam co dodat je to zapas na ktory sa dobre pozeralo gratulujem k vyhre,.,dufam ze vyhry...
14.04.2009 17:27:17: Sesc,neboj sa, hral si dobre. Konecne ti zacalo aj sypat.
14.04.2009 11:50:13: dajte hodnotenie hracov