U nováčika súťaže sme bodovali naplno

V treťom kole cestovali Dolné Naštice na ihrisko nováčika z Hradišťa. Naši futbalisti podali spoľahlivý výkon a zaslúžene sa tak radovali z víťazstva 5:1 a troch bodov do tabuľky. Po troch zápasoch patrí našim futbalistom druhé miesto tabuľky so siedmymi bodmi.

83. Jaroslav Galbavý 1:5

Zápas začali lepšie hostia z Dolných Naštíc, ale úvodné strely Ľuboša Lupricha a Stanislava Pavleho ostali ešte nevyužité. Skóre zápasu otvorili v 10. minúte hostia, keď sa po  strane uvoľnil Michal Muran a svoju akciu zakončil až gólovou strelou – 0:1. Domáci futbalisti však odpovedali na úvodný gól rovnakou ranou, keď tvrdú strelu premenil na vyrovnávajúci gól Juraj Vaňo – 1:1. O vedúci gól Dolných Naštíc sa v 30. minúte postaral Martin Galbavý, keď sa po Krištofovom rohovom kope presadil z dorážky – 1:2. Už o sedem minút neskôr pridali hostia ďalší gól, keď Juraj Muran s rozumom zakončil prízemnú strelu do protipohybu brankára – 1:3. Napriek tomu že domáci futbalisti viackrát hrozili z protiútokov, hostia z Dolných Naštíc boli pri zakončovaní efektívnejší a navyše mali v bráne pozorného Michala Rauka.

Úvod druhého polčasu nepriniesol veľa vzruchu ani na jednej strane. V 62. minúte zahrával Peter Krištof rohový kop, ktorý peknou hlavičkou zužitkoval Martin Galbavý na svoj druhý gól v zápase – 1:4. Napriek tomu že sa domáci futbalisti snažili pobiť o lepší výsledok a streliť znižujúci gól, ich strely smerovali viackrát vysoko nad bránku hosťujúceho brankára Michala Rauka. V 83. minúte sa radoval z gólu aj Jaroslav Galbavý, ktorý sa presadil v zmätkujúcej domácej obrane a zakončil tak výsledok zápasu na 1:5. Záver zápasu sa niesol v znamení emócii domácich hráčov, ktorí sa nevedeli zmieriť s výsledkom zápasu. Škoda len že hlavný rozhodca nedokázal tieto vzruchy oceniť žltou kartou.

Dolné Naštice si tak pripísali druhý výhru v sezóne a po troch kolách sú usadené na druhom mieste tabuľky a majú na svojom konte sedem bodov pri aktívnom skóre 14:4.