TJ Družstveník Dolné Naštice - TJ Dežerice 2:2 (2:0)

Góly: 3. Galbavý 1:0, 37. Antala 2:0, 65. Luprich 2:1, 67. Valach Róbert 2:2.

Zostavy mužstiev: Dolné Naštice: Rauko - Galbavý Martin, Herda, Muran Michal, Hergezel, Kozinka "K", Muran Juraj, Antala, Luprich (76. Ragan), Krištof, Galbavý Jaroslav.

Dežerice: Jurák - Chudoba, Benca, Valach Róbert, Kaláč, Matuška, Luprich (83. Valach Jozef), Strieženec, Adamovič Jozef, Adamovič Martin, Kosiba.

Čakalo sa, že sa začne v rýchlom tempe, keďže obidve mužstvá sú známe svojou útočnou hrou . Čakal sa atraktívny futbal a hlavne tuhý a ťažký boj o postavenie v tabuľke. Od úvodných minút sa aj všetko podobalo prognózam. Naštice už v tretej minúte otvorili skóre zápasu, keď po štandartke z ľavej strany hlavičkoval do brány domáci obranca Martin Galbavý. Tempo zápasu sa stupňovalo. Do šancí sa dostávali už aj hostia z Dežeríc , no na vážnejšie príležitosti to ani z jednej ani z druhej strany nevypadalo. Stupňovala sa aj nervozita a hráči sa viac sústredili na vzájomné debaty medzi sebou , ale hlavne z rozhodcom. Ten udelil hneď na začiatku dve žlté karty hosťom za tvrdé fauly. Tá prišla aj na domácej strane v 26. minúte, kedy sám prenikal najlepší strelec Dežeríc Peter Benca a záchrannú brzdu musel zatiahnuť Tomáš Herda, ktorý síce zastavil prenikajúceho útočníka hostí, no žltá karta bola trocha prehnaná. Pár krát sa stretli v súboji aj domáci útočník Luprich a hosťujúci stopér Strieženec, kdežto hosťujúci stopér nevyberavými spôsobmi zastavoval jeho prieniky, z ktorých však ani jeden nebol ohodnotení žltou kartou. V 37. minúte sa domáci dočkali druhého úspechu. Nádhernú akciu na jeden dotyk, ktorú založil domáci záložník Peter Krištof  a po piatich , či šiestich prihrávkach nádhernú akciu zakončil Martin Antala. O minútu nato sa však do šance dostali aj dežeričania , ktorým však strelený gól nebol uznaný pre signalizovaný ofsajd. Potom opäť začala päťminútovka , v ktorej sa udelovali žlté karty a dokonca sa vyskytli aj šance, no bez gólovej príchute. Druhý polčas začali Naštice aktívnejšie . Chceli zasadiť hosťom tretí úder a položiť ich tak na kolená úplne, no to sa im dlhú dobu nedarilo. Postupne sa hra znervózňovala, pribúdali ďalšie karty, ale aj dosť chybné verdikty hlavného rozhodcu Vida, ktoré ovplyvnili výsledkovo celý zápas. Ale poďme pekne postupne. Dežerice sa na chvíľu dostali do menšieho tlaku, čo im prinieslo hneď vyrovnanie. Tri strely na bránu, z toho dva góly v domácej sieti. V 64. minúte hosťujúci útočník Luprich nedal vyloženú šancu sám pred brankárom, no domáci gólman sa vytiahol. Nasledoval roh, po ktorom sa však už hostia radovali. Po nedorozumení domáceho brankára a stopéra skóroval hlavou Luprich a znížil na 2:1. O dve minútky nato kopali hostia priamy kop zo 16 metrov  a Róbert Valach strelou okolo múru vyrovnal na 2.2. Domáci následne opäť zapli smerom dopredu, tlačili hostí, no z týchto šancí sa im nepodarilo nič vyťažiť. Až do konca zápasu mali Naštice loptu na kopačkách skoro stále, no stav sa už nezmenil. Zápas sa skončil remízou 2:2, čo bolo pre hostí veľkým úspechom, ako nám to potvrdil aj tréner Dežeríc Stanislav Glega, ktorý nám pre našu stránku poskytol rozhovor. Opýtali sme sa ho na zhodnotenie zápasu z jeho pohľadu a odpovedal nám takto: „V prvom polčase domáce Naštice jasne dominovali na ihrisku nad nami, dostali sme dva góly. No po dvôraznom dohovore v druhom polčase sme sa trošku vzchopili a aj s kúskom šťastia sme dokázali vyrovnať tento zápas, ale dokonca zápasu sme mali obavy o výsledok, lebo určite Naštice boli po celý zápas futbalovejšie a kombinačnejšie, ale tou našou bojovnosťou a nasadením sa nám to nakoniec podarilo udržať, tú remízu 2:2. Ste teda vy, ako tréner Dežeríc s bodom, ktorý ste získali za remízu 2:2 spokojný? „Tak určite s bodom som spokojný. Išiel som sem s tým, aby som neprehral a podľa vývoja zápasu , aký bol od začiatku môžem byť s bodom maximálne spokojný“. Na zhodnotenie zápasu sme sa spýtali aj na trénera Dolných Naštíc, Igora Bátoru, ktorý nám taktiež odpovedal na našu otázku, ako by celkovo zhodnotil dnešný zápas. „Na postavenie obidvoch mužstiev to bol skvelý zápas, ktorý spĺňal parametre aj vyššej súťaže, bohužiaľ, do druhého polčasu sme nastúpili nekoncentrovane a po vlastných veľkých hrubých chybách sme inkasovali dva góly, ktoré nás prepravili  o víťazstvo a celkovo o prvé miesto v tabuľke, nakoľko Skačany tento krát doma opäť zaváhali.

To bolo teda zhodnotenie dnešného zápasu, či už našimi očami, ale aj očami oboch trénerov. Nakoľko mužstvo Skačian opäť zaváhalo doma s Veľkými Držkovcami  0:1, Naštice sa tak ako už spomenul naštický tréner pripravili o prvé miesto v tabuľke. Foto zo zápasu nájdete vo fotogalérii.

Poslední komentáře
03.05.2009 12:51:14: treba hodnotit cely zapas a brat ohlad aj na to ze nektori odohrali druhy polcas so zranenim
21.04.2009 15:39:45: hodím hodnotenie. z prvého polčasu som videl málo a za celý druhý. Michal Rauko 3- Martin Galbavý ...
19.04.2009 22:15:42: No deska stratený bod , dokonca dva... Takého súpera mať doma jasne na lopate a ešte nakoniec remizo...