Víťazný boj o druhé miesto

V súboji o druhé miesto tabuľky boli úspešnejšie Dolné Naštice, ktoré na domácom ihrisku zdolali 3:2 Brezolupy. Po dvoch domácich prehrách tak mali domáci fanúšikovia dôvod opäť na spokojnosť.

Dolné Naštice – Brezolupy 3:2 (2:1)

24. Marek Dudáš 1:0

28. Marek Dudáš 2:0

38. Branislav Gajdoš 2:1

64. Ľuboš Luprich 3:1

86. Michal Maťas 3:2

V bránke Dolných Naštíc sa premiérovo predstavil domáci stopér Peter Mášik. Už po pár minútach hry mohli domáci otvoriť skóre zápasu, ale J. Muran trafil len žrď bránky hostí. O úvodný gól zápasu sa v 24. minúte postaral domáci hráč M. Dudáš, ktorý tak prekonal svoje trápenie sa v koncovke v posledných zápasoch. Už o štyri minúty pridal svoj ďalší gól opäť M. Dudáš a zvyšoval tak na 2:0. O kontaktný gól hostí sa postaral v 38. minúte B. Gajdoš, ktorý krásnym gólom znižoval na 2:1.

V 56. minúte bol do hry nasadený domáci útočnik L. Luprich, ktorý po ôsmych minútach na ihrisku zvyšoval na 3:1, keď sa najlepšie zorientoval pred bránkou hostí a prelomil tak svoj strelecký pôst. V ďalších minútach zápasu sa mužstvá striedali v nepremieňaní šancí a hráči oboch mužstiev pôsobili unaveným dojmom. O zdramatizovanie zápasu sa predsa len postarali hostia, keď sa po chybe obrany dostal do úniku M. Maťas a znižoval na 3:2. Brezolupom sa už vyrovnať nepodarilo a domáci sa tak mohli radovať z výhry, ktorých v poslednom čase veľa nebolo.

Ťah domáceho trénera postaviť do brány stopéra P. Mášika sa napokon javilo ako správne rozhodnutie, keďže prinavrátil istotu zadných radov, ktorá v posledných zápasoch absentovala. Dolné Naštice tak uhájili druhé miesto v tabuľke, avšak s rovnakým bodovým ziskom sú aj Dežerice, ktoré vyhrali 2:1 v Krásnej Vsi, Naštice však majú lepšie skóre.