Oficiálna stránka TJ Dolné Naštice


V sezóne 2011/2012 skončili naši futbalisti na treťom mieste. Najlepším strelcom mužstva sa stal 18 - gólový Martin Kyselica.Aktuality

Výročná schôdza za rok 2011

V sobotu 28. januára 2012 sa v Kultúrnom dome v Dolných Našticiach uskutočnila výročná schôdza futbalového mužstva TJ Dolné Naštice za kalendárny rok 2011. Počas výročnej schôdze sa zhodnotila činnosť a pôsobenie mužstva za uplynulý rok 2011.


Začiatok výročnej schôdze sa niesol v podaní príhovoru prezidenta mužstva TJ Dolné Naštice – Ľuboša Kyselicu. Vo svojom príhovore zhodnotil v časovej postupnosti činnosť nášho klubu a mužstva za uplynulý rok, hráčske presuny a najdôležitejšie okamihy z futbalových zápasov uplynulého roka. V závere príhovoru vyjadril vďaku všetkým sponzorom, ktorí svojou podporou udržujú futbal v Dolných Našticiach a tiež všetkým ľuďom, ktorí sa aktívne zapájajú do správneho chodu klubu.

 

 

Futbalová činnosť A - mužstva

Na začiatku minulého roka 2011 naše mužstvo opustili dvaja hráči - Marcel Galko a Miroslav Luprich. Do mužstva naopak pribudli dve nové tváre – Milan Kasala a Peter Šebo. Pred jarnou časťou súťaže nás postihla strata dôležitého obranného piliera mužstva, Tomáša Herdu, ktorého zranenie odstavilo na celý rok z futbalovej činnosti. Do jarnej časti súťaže 2011 vstupovalo naše mužstvo bez prehry. Nielen počas tejto jarnej časti súťaže sa však začali prejavovať problémy najmä na brankárskom poste, kde viaczápasová absencia brankárskej dvojice – Michal Rauko a Miroslav Mišina, donútila trénera Dušana Mášika k experimentovaniu na brankárskom poste, kde sa postupne vystriedali Peter Mášik, Jaroslav Galbavý či Mário Ragan. Fanúšikov Dolných Naštíc mohol potešiť hneď prvý zápas jarnej časti, v ktorom sme na domácom ihrisku zdolali 7:3 Dežerice. Nasledovali dve ďalšie výhry v Krásnej Vsi a domáca výhra s Hornými Ozorovcami. Naštické víťazné ťaženie zastavili až futbalisti favorizovaných Nedanoviec, na ihrisku ktorých podľahli naši futbalisti 5:0 a postupne sa nám začalo obracať futbalové šťastie. Nasledovali zápasy, v ktorých si naši futbalisti pripisovali ďalšie prehry a postup do vyššej súťaže sa pre nás stal nenávratným cieľom. V poslednom zápase sezóny zvíťazili naši futbalisti na domácom ihrisku 3:0 nad Livinskými Opatovcami a celkovo zakončili sezónu na peknom druhom mieste.

 

Po konci sezóny 2010/2011, ktoré ukončilo naše mužstvo na druhom mieste, nás čakala letná prestávka, počas ktorej nastali aj ďalšie hráčske presuny. Naše mužstvo opustil Marek Dudáš a polročné hosťovanie vypršalo aj Petrovi Šebovi. Pred novou sezónou bolo mužstvo doplnené o známu tvár v podobe Petra MášikaJozefa Adamoviča z Bánoviec nad Bebravou. Brankársky post bol doplnený o skúseného brankára Jozefa Zápotočného z Bobota.. Počas jesennej časti posilnil naše mužstvo aj Marián Masaryk z Uhrovca.

 

Jesennú časť novej sezóny 2011/2012 sme začali na ihrisku Biskupíc, kde sme prehrávali už 3:0 a hrozil menší debakel hneď na úvod súťaže. Druhý polčas zápasu sa však niesol v jasnej réžii Dolných Naštíc a kolektívnym výkonom sa podarilo našim futbalistom vyrovnať na 3:3 a zakončiť zápas remízou. Nasledovali zápasy, v ktorých Dolné Naštice svojimi výsledkami vzbudzovali rešpekt. Domáca výhra 6:0 s Rybanmi, výhra 5:1 na ihrisku nováčika z Hradišťa, domáci debakel 10:1 s Krásnou Vsou či výhra 2:1 na ihrisku Brezolúp naznačovali postupové ambície nášho mužstva. Prvá prehra v sezóne nedala na seba dlho čakať a na ihrisku v Klátovej Novej Vsi sme zaznamenali prehru 0:2. Nasledoval hodový domáci zápas s Dežericami, ktorý sa skončil zmierlivou remízou 1:1. Ďalší zápas priniesol opäť smútok do našich radov, keď sme na ihrisku nováčika z Dvorca prehrali 1:4. Jesenná časť priniesla úvodom mnoho futbalovej radosti v Dolných Našticiach, ktorá postupne stagnovala. Posledný zápas jesennej časti sme zdolali na domácom ihrisku Ruskovce 2:0 a jesennú časť sme zaknihovali na treťom mieste.

 

 

V nasledujúcej časti výročnej schôdzi sa ujal slova asistent trénera Igor Bátora, ktorý štatisticky predniesol výsledky jarnej a jesennej časti uplynulého roka.

 

Jarná časť 2011

Bilancia: 13 zápasov – 6 výhier – 1 remíza – 6 prehier, skóre: 33:29

 

Nadlice – Dolné Naštice 1:1

Dolné Naštice – Dežerice 7:3

Krásna Ves – Dolné Naštice 0:3

Dolné Naštice – Horné Ozorovce 4:1

Nedanovce – Dolné Naštice 5:0

Dolné Naštice – Ruskovce 0:1

Rybany – Dolné Naštice 3:2

Podlužany – Dolné Naštice 0:4

Dolné Naštice – Zlatníky 1:3

Biskupice – Dolné Naštice 6:4

Dolné Naštice – Brezolupy 3:2

Brodzany – Dolné Naštice 4:1

Dolné Naštice – Livinské Opatovce 3:0

 

Jesenná časť 2011

Bilancia: 12 zápasov – 6 výhier – 4 remízy – 2 prehry, skóre 35:15

 

Biskupice – Dolné Naštice 3:3

Dolné Naštice – Rybany 6:0

Hradište – Dolné Naštice 1:5

Dolné Naštice – Krásna Ves 10:1

Brezolupy – Dolné Naštice 1:2

Klátová Nová Ves – Dolné Naštice 2:0

Dolné Na štice – Dežerice 1:1

Dvorec – Dolné Naštice 4:1

Dolné Naštice – Livinské Opatovce 1:1

Dolné Naštice – Nadlice 3:0

Zlatníky – Dolné Naštice 1:1

Dolné Naštice – Ruskovce 2:0

 

 

K prezentácii svojich futbalových výsledkov a úspechov sa dostali aj naši najmenší žiaci. Tréner Miroslav Herda sa v krátkom príhovore poďakoval všetkým svojim zverencom, ktorí sa podieľajú na súčasnom umiestnení v tabuľke a tiež všetkým rodičom a fanúšikom, ktorí sprevádzajú našich najmenších futbalistov aj na okolité zápasy.

 

Futbalovú sezónu 2010/2011 ukončili naši futbaloví žiaci na siedmom mieste tabuľky so získaným počtom bodov 36. Po ukončení sezóny odišli z mužstva Samák, Kutiš, Kobyda a Igaz, ktorí už vekom nezapadali do tejto žiackej kategórie. Do mužstva naopak pribudol brankár Dávid Dzurík a útočník Dušan Bednár, ktorý sa svojimi výkonmi okamžite stal ťahúňom mužstva a so svojimi 21 gólmi sa obrovskou mierou pričinil o súčasné prvé miesto tabuľky. Vyvrcholenie skvelej jarnej časti prišlo na halovom turnaji v Bánovciach nad Bebravou, kde naši žiaci obsadili tretie miesto a navyše kapitán Dolných Naštíc Matúš Žatko sa stal najlepším hráčom turnaja.

 

 

Na záver výročnej schôdze za rok 2011 predniesol krátky príhovor starosta obce Marián Petreje, ktorý vyjadril spokojnosť so súčasnou futbalovou prezentáciou našej obce v okrese a zaželal našim futbalistom čo najlepší kalendárny rok 2012, ktorý bude výsledkovo nielen rovnaký ale snáď aj lepší ako ten predchádzajúci.

 


 

 

 

 

 

Poslední komentáře
03.02.2012 23:23:48: kludne môžeš prísť , možno aj 15-teho bude trening a 18.2. hráme zápas , takže kopačky by ti nemali ...
02.02.2012 20:22:38: tak dufam ze ked sa chystam na slovensko 15.2 tak do 19.2 budete mat nejaky ten trening aby som vede...
30.01.2012 22:22:42: pekne zhodnotenie a solídny sumár z celej výročnej schôdze....treningový proces sa rozbieha smiley sná...
 
Redakcia stránky: Tomáš Kyselica, Martin Petreje