Výsledky 12. kola

Počas uplynulej nedele sa uskutočnilo 12. kolo I. triedy MO Bánovce nad Bebravou a Partizánske. Trhákom kola bol jednoznačne súboj prvého s druhým, t.j. Dolné Naštice – Skačany, ktorý sa skončil bezgólovou remízou. V tomto kole padli dve remízy, dva krát sa radovali z víťazstva domáci a dva krát vyhrali hostia. Mužstvo Krásna Ves malo voľno.

V zápase Podlužany – Brezolupy bol favorit stretnutia jasný, veď domáce mužstvo z poslednej priečky hralo s tretím tímom tabuľky Brezolupami. Výsledok je preto menším prekvapením, keďže zápas sa skončil remízou 1:1. Domáci sa ujali v prvom polčase vedenia, ale hostia v druhom polčase vyrovnali a oba tímy si napokon odniesli bod za remízu. Brezolupy po menšom zakopnutí stratili svoju tretiu priečku tabuľky a klesli na štvrtú. Podlužany si tak po troch prehrách v rade pripisujú aspoň jeden bod, no aj napriek tomu stále okupujú posledné miesto v tabuľke. Na predposledné Malé Uherce stále strácajú tri body.
Podlužany – Brezolupy  1:1
R. Jandák  - M. Plášek

Súboj tabuľkových susedov Klátová N. Ves – Rybany sa skončil výhrou domáceho celku po výsledku 2:1. Vedenia sa ujali hostia, ale domáci v poslednej desaťminutovke dvoma gólmi otočili stav stretnutia a mohli sa radovať z výhry. Domáci si v tabuľke ziskom troch bodov polepšili o jednu priečku, naopak hostia z Rybian sa prepadli o dve priečky smerom nadol na desiatu priečku.
Klátová N. Ves – Rybany  2:1
Marián Dragula 2 – M. Ďuračka

Zápas tímov zo spodnej časti tabuľky Malé Uherce – Veľké Držkovce, sa skončil prehrou domáceho tímu 1:4. Hostia rozhodli o svojej výhre už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0 a v druhom polčase už viedli 4:0, no domáci sa postarali už iba zníženie na rozdiel troch gólov zásluhou pokutového kopu. Malé Uherce po sľubnom rozbehu z posledných dvoch zápasov, keď získali 4 body nedokázali bodovať a nachádzajú sa na predposlednom mieste. Hostia si teda pripísali zatiaľ len tretiu výhru v sezóne a posunuli sa o jedno miesto nahor na súčasné 11. miesto.
Malé Uherce – Veľké Držkovce  1:4
D. Gregor – B. Tretinár, M. Mášik, Kucharčík 2

V ďalšom zápase tabuľkových susedov Uhrovec – Dežerice sa radovali domáci po výhre 2:0, keď v každom polčase dali po jednom góle. Favorizovaný Uhrovec si tak pripisuje tretiu výhru v rade a navyše v posledných dvoch zápasoch ani raz neinkasoval. Ešte k tomu všetkému treba dodať že sa vyšvihol na aktuálne tretie miesto a na druhé Dolné Naštice už stráca iba jediný bod. Dežerice si aj napriek prehru udržali svoje piate miesto.
Uhrovec – Dežerice  2:0
V. Blaho, J. Bežo

Určite najväčším prekvapením kola sa skončil zápas Nadlice – Zlatníky, keď domáci sídliaci na šiestom mieste prehrali s mužstvom, ktoré je o 4 miesta nižšie hokejovým výsledkom 0:6. Po polčase to nevyzeralo na debakel domácich, hostia viedli len 2:0 ale v druhom polčase štyrmi gólmi vystrielali jasné víťazstvo. Najväčšiu zásluhu na výhre hostí mal útočník Zlatník M. Gešnábek, ktorý prispel k výhre 5-gólovým streleckým koncertom. Domáci tak nenadviazali na sériu piatich zápasov, v ktorých zakaždým bodovali, ale napriek tomu si stále udržiavajú šiestu priečku v tabuľke. Naopak hostia po debakli z predchádzajúceho kola (8:2) dokázali vyhrať a posunuli sa z desiateho miesta na siedme.
Nadlice – Zlatníky  0:6