Z posledného zápasu jesene si Naštice odniesli z Krásnej Vsi všetky tri body!!!

Krásna Ves – Dolné Naštice 1:3 (1:0)

Góly: 20. Gieci Juraj 1:0, 64. Muran Michal 1:1, 72. Luprich Miroslav 1:2,

93. Muran Michal 1:3.

Na posledný zápas jesennej časti sezóny I. Triedy okresov PE / BN prišli Dolné Naštice na pôdu Krásnej Vsi. Hostia sa objavili v oranžových dresov a domáci zo siedmimi náhradníkmi zvolili biele dresy. Zápas sa začal  o 14:00, keď hlavný rozhodca Bolfa fúkol do píšťalky.

Obidva celky začali pomerne aktívne.Už v 4. minúte ssa do mierneho tlaku dostali domáci futbalisti, no zo závaru pred Mišinovou bránou nič nevyťažili. V 6. minúte prenikol samostatne do pokutové územia Naštíc domáci útočník Dušan Mišiak, no jeho pokus pokryl Mišina.

V prvých desiatich minútach vyvíjali domáci veľkú aktivitu, no  úvodný gól sa im nepodarilo streliť. V 15. minúte zakombinovali po prvý krát aj Naštice, no domáca obrana bola pozorná. O minútu nato sa po prehratom súboji ocitol sám pred domácim brankárom Peter Krištof, no jeho strela mierila presne na strede stojaceho brankára domácich. V 20. minúte prenikol po pravej strane sám až do šesnástky JURAJ GIECI a nádhernou strelou poslal loptu do siete.

O päť minút neskôr sa samostatne presadil od povice ihriska hosťujúci kapitán Peter Kozinka, no jeho oblúčik z azda 35 metrov skončil „len“ na brvne Žaťkovej brány.

Následne sa Naštice pustili do domácich, čoho dôkazom bolo množstvo šancí, z ktorých sa však ani jedna neujala. V 28.minúte zahrával Tomáš Herda priamy kop zo 40 metrov a jeho strelu horko – ťažko dokázal domáci brankár vyraziť. Do streleckých príležitostí sa dostali sa ešte aj Krištof, či Michal Muran, no ani tieto pokusy neskončili za Žaťkom. Na konci polčasu spálil ďalšiu obrovskú tutovku Juraj Murán. Po Krištofovom centri z ľavej strany sa sám na päťke ocitol pred domáci gólmanom, no jeho hlavičkový pokus skončil za bránou.

Po prestávke vyšli hostia s veľkou aktivitou. V 48.minúte kopali snáď 7 rohov za sebou, no ani z jedného nevsietili gól. Obrovskú aktivitu Naštíc dokázal pretaviť na gól v 64.minúte Michal Muran. Po pravej strane prenikol jeho brat Juraj, zaviezol loptu do šesnástky, prihral na 11m, kde stál už spomínaný osamotený MICHAL MURÁN a ten zprvej vymietol šibenicu domáceho gólmana. Aktivita hostí z Naštíc neutíchala, ba stupňovala sa viac a viac a v 72.minúte to prišlo. Kombinácia, na ktorej konci ušiel domácej obrane MIROSLAV LUPRICH a zoči – voči domácemu brankárovi nádherne zavesil. 1:2. Po tomto góle

sa prebudili aj domáci, no do vážnejších ohrození Mišinovej bránky sa nedostali. Okrem pár rohových kopov , ktoré nepriniesli pred Naštice žiadne ohrozenie, sa mohla ujať štipľavá strela striedajúceho Ľubomíra Bacha, no Mišina horko – ťažko , ale predsa len túto tvedú strelu vyrazil. Nervozita sa stupňovala a začali sa rozdávať i karty. V 76.minúte udrel domáci hráč Hudec Galbavého, no rozhodca Bolfa udelili „žlutý kartónek“ obidvom hráčom. Ďalšia karta tiež žltej farby bola udelená v 80.minúte naštičanovi Michalovi muranovi po tvrdom faule. V 91. minúte prišla posledná žltá karta  udelená v zápase a konkrétne si ju do kolónky kariet prpísal domáci obranca Peter Hanko. S gólmi však koniec ešte nebol. V 93.minúte hrysa nádherne predral MICHAL MURAN a svojím druhám gólom v zápase poslal Naštice do dvojgólového vedenia. Po tomto góle sa zachoval nešportovo jeden z domácich hráčov, ke´d po strelenom góle skopol strelca gólu na zem. Rozhodca nič nevidel , a tak ani nič neudelil. Na záver sa prišli naštickí futbalisti poďakovať svojím fanúšik a naposledy si zaspievali svoje víťazné „Ciki – caki“....

Poslední komentáře
27.10.2008 19:24:39: No a dáme i hodnotenia: Mišina Miroslav - Pomerne dobrý výkon.. Za gól nemohol.. Mužstvo úpodržal...
27.10.2008 19:01:22: Noooo , pekný reportík.Tlieskam.smiley${1}