Zo Zlatník si Naštice odviezli bod za remízu

V 12.kole cestovali futbalisti Dolných Naštíc na ihrisko druhých Zlatník. Zápas, ktorý sa odohral v dvoch rozličných polčasoch sa nakoniec skončil zmierlivou remízou 1:1.

Zápas, ktorý sa odohral v sychravom počasí na šmykľavom teréne, začali lepšie hosťujúci hráči. Úvodnú šancu na gól mal hosťujúci Michal Muran, brankár bol však pozorný. O prvý gól sa postarali hráči Dolných Naštíc, keď chyboval domáci obranca, Juraj Muran vybojoval stratenú loptu a po osi Peter Krištof – Michal Muran sa posledný menovaný po tvrdej strele radoval z gólu. Dolné Naštice mali pred koncom polčasu obrovskú šancu na skórovanie, keď sa pred brankárom sám ocitol Martin Kyselica, avšak domáci brankár výborne zasiahol. Aj vďaka nemu sa skončil prvý polčas jednogólovým vedením hostí.

Do druhého polčasu nastúpili lepšie domáci hráči, na ktorých bolo vidno odhodlanie na zvrátenie nepriaznivého výsledku. Napriek útočnej snahe domácich sa o prvú gólovú šancu postaral útočník hostí Martin Kyselica, ale jeho strelu výborne vytlačil domáci brankár. Domáci hráči tlačili svojho súpera do obrany, avšak gólové šance na vyrovnanie sa im tvorili veľmi ťažko, najmä vďaka pozornej obrane Dolných Naštíc. V bráne hostí stál pozorný Jozef Zápotočný, ktorý permanentne svojimi zákrokmi a včasnými vybehnutiami zmietal útoky domácich. Pred koncom druhého polčasu mal obrovskú šancu na gól hosťujúci Michal Muran, ale jeho strelu brankár excelentne vyrazil na roh. Zdalo sa, že hostia si odvezú z ihriska súpera všetky tri body. V poslednej minúte však prišlo vyrovnanie, keď po faule na domáceho hráča letela lopta až do pokutového územia, kde sa z hlavičky presadil domáci hráč a bolo vyrovnané.  Napriek nešťastnému vyrovnaniu v posledných minútach zápasu je remíza bodov zaslúženým vyústením zápasu.